Меню
Телерадіокомпанія “Майбуття“ / Роутер / Інструкція з прошивки роутерів: TP-Link, D-Link, Asus

Инструкция по прошивке роутеров: TP-Link 740N, D-Link DIR-300, Asus RT-N12

Прошивка роутера TP-Link

Щоб прошити маршрутизатор TP-Link TL-WR741ND, потрібно підключити апаратну частину роутера до комп'ютера. Увіткніть один кінець патч-корда (процес і схема опресування LAN кабелю) в мережеву карту комп'ютера,, а інший в один из чотирьох жовтих LAN-портів роутера TP-Link TL-WR741ND.


Пам'ятайте! При оновленні прошивки ні в якому разі не можна допускати відключення живлення, тому що це виведе маршрутизатор з ладу. Також під час прошивки маршрутизатор не можна перезавантажувати і оновлювати по бездротовій мережі. Крім цього потрібно відключити від нього всі патч-корди (крім комп'ютер-маршрутизатор) у тому числі й інтернет кабель (WAN-порт). Насамперед переконайтесь у тому, що у комп'ютера з маршрутизатором є зв'язок.Тобто комп'ютер від маршрутизатора повинен отримувати параметри мережі. Наприклад, можна у  налаштуваннях мережі компьютера з ОС Windows XP або Windows 7 встановити параметри IP-адреси и DNS сервера в «Получать автоматически». Щоб налаштувати автоматичні параметри IP-адреси и DNS в Windows XP, потрібно вибрати «Пуск > Панель управления» перейти в «Сеть и подключение к интернету > Сетевые подключения».Клацніть правою кнопкой миші на «Подключение по локальной сети», виберіть «Свойства» и «Протокол Интернета (TCP/IP)» і натисніть кнопку «Свойства». Параметри мережі повинні  стояти в «Получить IP-адрес автоматически» та «Получить адрес DNS-сервера автоматически». Натисніть «Ок».

Для автоматического налаштування параметрів IP-адреси и DNS в Windows 7, потрібно перейти до «Пуск > Панель управления > Центр управления сетями и общим доступом». Оберіть «Подключение по локальной сети» у вікні тисніть «Свойства» виділіть «Протокол Интернет версии 4 (TCP/IPv4)» і натисніть знову «Свойства». Параметри IP-адреси и DNS-сервера повинні призначатися автоматично.

До речі, візьміть собі за правило перед прошивкою роутера робити резервну копію поточних налаштувань. Якщо після перепрошивки злетять усі настройки маршрутизатора, то ви зможете завантажити збережену копію. Інакше прийдеться заново налаштувати маршрутизатор TP-Link TL-WR741ND, через WEB інтерфейс або за допомогою мастера (Помощник Быстрой Установки). В адміністративній панелі натисніть на пункт «Системные инструменты» (System tools) та перейдіть на «Резервная копия и восстановление» (Backup and Restore) і зробіть резервну копію (тут же ви зможете її завантажити). Завантажити останню версію прошивки для вашого бездротового маршрутизатора ви можете з офиційного російського сайту TP-Link В головному меню сайту оберіть «Поддержка» — «Загрузки» — а потім знайдіть ц списку вашу модель роутера — TL-WR740N (можна натиснути Ctrl + F у браузері та скористуватися пошуком по сторінці).

Різні апаратні версії роутера Після перехода до моделі, ви побачите повідомлення про  те, що існує декілька апаратных версій цього Wi-Fi роутера й вам потрібно обрати свою (від цього залежить, яку прошивку завантажувати). Апаратна версія може бути знайдена на наклейці з нижньої сторони пристрою.

Наступне, що ви побачите — список програмного забезпечення для маршрутизатора і першою в  цьому списку буде саме остання прошивка. Її потрібно завантажити на комп'ютер та розпакувати завантажений zip файл.

Після того, як усе зроблено, запустіть будь-який браузер і введіть в адресний рядок  tplinklogin.net (или 192.168.0.1, обидві адреси не потребують підключення до Інтернет для входу) на запит логіна та пароля — admin и admin відповідно (Якщо ви не змінювали ці дані раніше. Інформація для входу в налаштування роутеру є на наклейці знизу).

Відкриється головна сторінка налаштувань TP-Link TL-WR740N на якій зверху можна побачити поточну версію прошивки (в моєму випадку це версія 3.13.2, завантажена оновлена прошивка має той самий номер, але більш пізній Build — номер збірки). Перейдіть до пункту «Системные инструменты» — «Обновление встроенного ПО».

Установка нової прошивки. Після цього, натисніть кнопку «Choose File» (обрати файл) і вкажіть шлях до розпакованого файлу прошивки з розширенням .bin і натисніть кнопку «Обновить». Почнется процес оновлення, у ході якого, зв'язок з роутером може розриватись, ви можете побачити повідомлення про те, що мережевий кабель не підключений, може здатися, що завис браузер — у  всіх цих та інших схожих випадках, нічого не робіть принаймні протягом 5 хвилин. Після закінчення прошивки вам  або будее запропоновано знову увести логін та пароль для входу в налаштування TL-WR740N, або, якщо відбудеться один з варіантов, описанх выще, ви можете самостійно зайти в налаштування після часу достатнього для оновлення ПЗ і подивитися, оновився номер встановленної прошивки. Готово. Зазначу, що налаштування роутеру після прошивки зберігаються, тобто ви можете просто підключити його як було раніше і все повинно працювати.

Прошивка роутера Asus

Преш за все потрібно знати, що ASUS RT-N12 — це не один єдиний Wi-Fi роутер, їх їснує декілька моделей, при цьому виглядають вони однаково. Тобто, для того, щоб завантажити прошивку, і вона підійшла до вашого пристрою, потрібно знати його апаратную версію.

Апаратна версія ASUS RT-N12 Побачити її можна на наклейці з зворотного боку, в пункті H/W ver. На зображені вище, ми бачимо, що в даному випадку це ASUS RT-N12 D1. У вас може бути іншиц варіант. В пункті F/W ver. вказана версія передвстановленної прошивки.

Післе того, як нам відома апаратная версія роутеру, заходимо на cайт обираємо в меню «Продукты» — «Сетевое оборудование» — «Беспроводные маршрутизаторы» й находимо в списку потрібну модель.

Післе переходу до моделі роутеру, натискаємо «Поддержка» — «Драйвера и утилиты» й вказуємоверсию операционной системы (если вашей нет в списке, выбирайте любую).

Завантажити прошивку на Asus RT-N12 Перед вами буде список доступних прошивок для завантаження. Вгорі розташовуються найновіші. Порівняйте номер запропонованої прошивки з тою, що вже встановлена у роутері й, якщо пропонується новіша, завантажте її на компьютер (натисніть по посиланню «Глобальный»). Прошивка завантажується в zip архіві, розпакуйте її післе завантаження на комп'ютер. 

Декілька рекомендацій, слідування яким допоможе вам знизити ризик невдалої прошивки:

 1. При прошивці, підключіть ваш ASUS RT-N12 дротом до мережевої карти комп'ютера, не слід оновлювати по бездротовому підключенню.
 2. На всяк випадок також відключить кабель провайдера від роутера до успішної перепрошивки.

Процесс прошивки Wi-Fi роутера

Після того, як всі підготовчи етапи пройдені, зайдіть в веб-интерфейс налаштувань роутеру. Для цього, в адресному рядку браузера введіть 192.168.1.1, а потім — логін и пароль. Стандартні — admin и admin, але, не виключено, що на етапі початкового налаштування ви вже змінили пароль, тому введіть свій.

Два варіанти веб-интерфейса маршрутизатора Перед вами буде головна сторінка налаштуваннь роутеру, яка в новішій версії виглядає як на зображенні зліва, в старішій — як на зображенні справа.

Розглядати будемо прошивку ASUS RT-N12 в більш новому варіанті, однак усі дії в другому випадку  ті ж самі.

Натисніть кнопку «Выберите файл» і укажіть шлях до завантоженого й розпакованого файлу нової прошивки. Після цього, натисніть кнопку «Отправить» і чекайте, при цьому враховйте наступні моменти:

 • Зв'язоки з  роутером під час оновлення мікропрограми може розірватися в будь-який момент. Для вас це можее виглядати як зависший процес, помилка в браузері, повідомлення «кабель не подключен» в Windows або щось схоже.
 • Якщо описане вище сталося, нічого не робіть, особливо не відключайте роутер від розетки. Швидше за все, файл прошивки вже був відправлений в пристрій і ASUS RT-N12 оновлюєтся, якщо його перервати, це може призвести до виходу пристрою з ладу.
 • Скорвш за все, з'єднання відновиться само по собі. Можливо, вам доведеться знову зайти на адресу 192.168.1.1. Якщо нічого із цього не сталося, почекайте принаймні  10 хвилин, до чем предпринимать какие-то действия. Затем попробуйте снова зайти на страницу настроек роутера.

По завершении прошивки роутера, вы можете автоматически попасть на главную страницу веб-интерфейса Asus RT-N12, либо вам самостоятельно придется на нее зайти. Если все прошло успешно, то вы можете увидеть, что номер прошивки (указан в верхней части страницы) обновился.

Прошивка D-Link DIR-300 D1

Перш ніж почати процес прошивки необхідно завантажити файл прошивки. Офіційний

cайт

для завантаження прошивок. Не забудьте перевірити версію маршрутизатора:

Зайдіть на цей сайт, потім перейдіть до папки pub — Router — DIR-300A_D1 — Firmware. Зверніть увагу, що в папці Router присутньо два каталоги DIR-300 A D1,які відрізняються підкресленнями. Якщо ви придбали роутер в 2015 році або пізніше, вам потрібна саме одна з ниї, котрі я вказав.

У зазначеній папці знаходяться останні прошивки (файли з розширенням .bin) для маршрутизатора D-Link DIR-300 D1. Підготовка до встановлення оновления ПЗ.Якщо ви вже підключили роутер й вмієте зайти в його веб-интерфейс, цей розділ вам не знадобиться. Хіба що зазначу, що оновляти прошивку краще по провідному з'єднанню з роутером. Для тих, у кого роутер поки не підключений, і хто ніколиа раніше подібних речей не робив:

 1. Підключить роутер кабелем (входить у комплект) до комп'ютера, з якого буде оновлятися прошивка. Порт мережевої карти комп'ютера — порт LAN 1 на роутері. Якщо у вас немає мережевого порта на ноутбуці, то пропустіть крок, будемо підключатися до нього по Wi-Fi.
 2. Включить роутер у розетку. Якщо для прошивки буде використовуватися бездротове з'єднання, через деякий час повинна з'явитися мережа DIR-300, не захищена паролем (за умови, що ви не міняли її ім'я і параметри раніше), підключитесь до неї.
 3. Запустіть будь-який браузер і введіть в адресний рядок 192.168.0.1. Якщо раптом ця сторінки не відкривається, перевірте, щоб у параметрах використовуваного підключення, у властивостях протокола TCP/IP було встановлено "Получать IP и DNS автоматически".
 4. На запит логіна та пароля введіть admin. (При першому вході вас також можуть попросити відразу змінити стандартный пароль, якщо зміните — не забувайте його, це пароль для входу в налаштування роутеру). Якщо пароль не підходит, то, можливо, ви або хтось змінили його раніше. В такому випадку можна скинути налаштування роутеру, натиснувши й утримуючи кнопку Reset позаду пристрою.

Якщо все описане пройшло успішно, переходимо безпосередньо до прошивки.

В залежності від того, яка версія прошивки встановлена на маршрутизаторі в даний момент, післе входу ви побачите один з зображених на малюнку варіантів інтерфейсу налаштування. В першому випадку, для прошивок версій 1.0.4 и 1.0.11, виконуйте наступні дії:

 1. Нтисніть «Расширенные настройки» внизу (при необхідності включить російську мову інтерфейсу вгорі, пункт Language).
 2. В пункті «Система» натисніть подвійну стрілку вправо, а потім — "Обновление ПО".
 3. Вкажіть файл прошивки, який ми завантажили раніше.
 4. Натисніть кнопку «Обновить».

У другому варіанті, для прошивок 2.5.4, 2.5.11 й наступних 2.n.n, після входу в налаштування:

 1. В меню зліва оберіть "Система" — "Обновление ПО" (при необхідності включить російську мову веб-інтерфейсу).
 2. У розділі «Локальное обновление» натисніть кнопку «Обзор» і вкажіть файл прошивки на комп'ютері.
 3. Натисніть кнопку «Обновить».

Протягом короткого часу прошивка буде завантажена на маршрутизатор і відбудеться її оновлення.

Онлайн оплата

Онлайн камери
Підключення